Уезды Беларуси (Генеалогия Беларуси)

История группы

Уезды Беларуси (Генеалогия Беларуси)

Сообщений
57005
Тем
15
Последний id
168429
Обновлено
24 июня 2026, 14:18

Тема: Чат пра генеалогію / Чат о генеалогии · Страница 771 из 1141 · 57005 сообщений

#109284Гарик

Если национальность в Сор не понравится, тогда поднимать документы на родителей деда при Польше

#109286Teegarden B

о деде я хоть что-то знаю, о его родителях почти ничего, знаю только что его отец сидел в польской тюрьме за самогоноварение ну, и имя отчество

#109291Гарик

1944-45

#109294Teegarden B

этого не знаю Если имя отчество поможет то Гарбун Владимир Симплициусович (отчество неточно, возможно Симлициссиусович)

#109296Гарик

Или поменял?

#109297Teegarden B

сейчас попробую уточнить и год рождения прадеда, и имя

ОтветTeegarden Bэтого не знаю Если имя отчество поможет то Гарбун Владимир Симплициусович (отчество неточно, возможно Симлициссиусович)
#109298Szkapa

Если служил в армии (a скорее всего да), на 99% был в 1. Szwadron, 13. Pułk Ułanów Wileńskich. Если год рождения до 1915, документы (в которых писали национальность) есть в Гродно

👍2🤪2
ОтветTeegarden Bпо прапрадеду кажется будет сложно вообще что-то найти, но я уточню, может дед что-то знает о нем
#109304Гарик

Тут польза, что, возможно, он католик. Православных поляков я у нас не встречал. А так-то мы тут все начинали с малого. А уже некоторые по 11-12 поколений восстановили.

👍6
ОтветTeegarden BДоброго дня всем, может кто-то обладает какой-то информацией и сможет мне помочь Ищу записи по своему деду Гарбун Фадей Владимирович Знаю что родился в 1944/194…
#109328Tacciana

Акром дадзеных з ЗАГСа, Вам патрэбны дадзеныя з пагаспадарчых кніг. Там пазначана нацыянальнасць. Звярніцеся ў Казлоўшчынскі сельсавет, спытайцеся, ці ў іх п/г кнігі па патрэбнай вёсцы і за якія гады

👍6
ОтветMarina YurochkaРаней, падаецца, у фотаатэлье на Мяснікова можна было. Але нават не ведаю, ці ёсць яно там. Можа, дарэчы, Беларусьфільм?
#109329Чорнывугаль

На Беларусьфильме сказалі, што займаюцца рэстаўрацыяй і алічбаваннем фотаплёнкі. Яшчэ звярнуўся ў фотасквот. Яны таксама абяцалі пачысціць

👌2
#109330Чорнывугаль

Толькі Беларусьфильм пачаў: ЯК З ВАМІ ЗВЯЗАЦЦА??????? УСЁ МОЖАМ! ЯК. З ВАМІ. ЗВЯЗАЦЦА????

🤣2
#109331Чорнывугаль

Грошай няма ці што...

#109334Marina Yurochka

Можа яны вырашылі, што плёнка вялікая?

#109335Чорнывугаль

Напісаў "фотастужка"

ОтветTaccianaАкром дадзеных з ЗАГСа, Вам патрэбны дадзеныя з пагаспадарчых кніг. Там пазначана нацыянальнасць. Звярніцеся ў Казлоўшчынскі сельсавет, спытайцеся, ці ў іх п/г…
#109338Елена

На пагаспадарчыя кнігі надзеі можа быць мала.Ў мяне пражывалі ў адной ваколіцы 3 браты і толькі ў аднаго запісана,што ён паляк.Двое другіх-беларусы.

ОтветЕленаНа пагаспадарчыя кнігі надзеі можа быць мала.Ў мяне пражывалі ў адной ваколіцы 3 браты і толькі ў аднаго запісана,што ён паляк.Двое другіх-беларусы.
#109339Tacciana

а я ведаю выпадак, калі праваслаўны запісаўся на паляка, нават бачна, што закрэслена і перапісана, а браты - беларусамі. І што? Гэта не адмяняе таго, што п/г кнігі - дакумент, якія проста атрымаць самому , і даволі хутка, і ня трэба нікому плаціць ня ведама колькі грошаў.

👍1
#109340Елена

Атрымаць дадзеные з кнігі проста,але гэта не значыць,што там 100 адсоткаў будзе пазначана яго нацыянальнасць.Таму і надзеі на гэта мала.

ОтветЕленаАтрымаць дадзеные з кнігі проста,але гэта не значыць,што там 100 адсоткаў будзе пазначана яго нацыянальнасць.Таму і надзеі на гэта мала.
#109341Tacciana

нацыянальнасць будзе дакладна пазначана, толькі, можа, не тая, якая патрэбна для адпаведных мэтаў. а "яго" - не "яго" - пытанне дыскусійнае

💯7
ОтветГарикТут польза, что, возможно, он католик. Православных поляков я у нас не встречал. А так-то мы тут все начинали с малого. А уже некоторые по 11-12 поколений восст…
#109349459807981

Моего дедушку звали Вацлав, семья была прихожанами Даревской православной церкви, национальность (по документам) поляк

👍1
#109351Гарик

В каком это было году?

#109352459807981

1933

Ответ4598079811933
#109354Гарик

В то время точно чтобы ходить в церковь надо было иметь желание. Но имя католическое.

#109359Гарик

На радзiме ёсць 1865г.

#109360Гарик

Магчыма ёсць яшчэ нешта у Паказальнiку у НГАБ