Уезды Беларуси (Генеалогия Беларуси)

История группы

Уезды Беларуси (Генеалогия Беларуси)

Сообщений
11410
Тем
15
Последний id
168429
Обновлено
24 июня 2026, 14:18

Тема: Оффтоп / Другие темы · Страница 213 из 229 · 11410 сообщений

#152255Paul Andreas Freiherr von Nachtigall ⚜️⚔️🛠️🧲⚗️🔎

Лосминские ещё - "вяземская литва дворовая"

#152260Paul Andreas Freiherr von Nachtigall ⚜️⚔️🛠️🧲⚗️🔎

У меня тоже есть Рудневы, но каширские

#152261Гарик

Я с Маккавеевыми тоже мучаюсь. Фамилия появилась до семинарий. Т. е. не семинарская. Возможно, из Новгородских детей боярских. Но в 1781г. мой Маккавеев уже был пономарем в с. Острое около Новосиля

#152263Paul Andreas Freiherr von Nachtigall ⚜️⚔️🛠️🧲⚗️🔎

У меня - засечные сторожа ещё в 1578 г.

🔥3
#152311🤍MOlly

Падзялюся тут. Гэта не вашым ШI разфарбоуваць. Гэта слайды тата знайшоу. Я, мама i дзядуля. Прыкладна 80-81 год

11🔥5❤‍🔥2
#152317TyCHto

И Рафик, для антуража

#152320TyCHto

Дзядзька на такім начальства вазіў.

#152323TyCHto

Даўгія балконы ў дамах на 1 кватэру ці на 2? Усё жыццё марыў жыць у кватэры з 6-цімятровым балконам)

#152325🤍MOlly

Зараз так выглядае

#152326🤍MOlly

Была там ўвосень

#152327TyCHto

Капец. Сапраўды ў дзяцінстве дамы былі вышэйшыя)

#152335TyCHto

З іх адна машына заўсёды была для захоўвання закатак зімой і паездак на лецішча летам

ОтветTyCHtoУспамінаюцца часы, калі на ўвесь двор было 1-3 машыны)
#152337🤍MOlly

Так. У гэтага дзядулі яшчэ і свая машына была. Калі яны за бабуляй прыязджалі. Вааааа. Круць! Але яны рэдка гэта рабілі ) Я яшчэ потым бегла за імі заўсёды. Яны спыняліся і бабуля мне капеек адсыпала з кішэняў )

Ответ🤍MOllyТак. У гэтага дзядулі яшчэ і свая машына была. Калі яны за бабуляй прыязджалі. Вааааа. Круць! Але яны рэдка гэта рабілі ) Я яшчэ потым бегла за імі заўсёды. Яны…
#152338TyCHto

Ну то добра, мы неяк дробязілі, толькі цукеркамі адкупляліся, ляндрынкамі) Мае на вёсцы жылі, дарога вясковая лягчэй перакрываць было

ОтветTyCHtoНу то добра, мы неяк дробязілі, толькі цукеркамі адкупляліся, ляндрынкамі) Мае на вёсцы жылі, дарога вясковая лягчэй перакрываць было
#152340🤍MOlly

Ну мае ў Рэчыцы ў прыватным сектары. А другія ў вёске. Там із смачнага было палка-сіакталка і дражэ лімоннае ) там быў ровар і мапед у дзеда. Але на мапедзе трэ было ездзіць на працу. Таму не кранаць яго!

1
#152881Viktar

вось гэтымі рукамі ❤️

😁32👍1
#153148Дмитрий

Подскажите пожалуйста,способ как из Беларуси получить копию личного дела из Центрального государственного исторического архива Санкт‑Петербурга?.

#153151Vasi Vasi

Это какие года личное дело?

#153154Дмитрий

Крайние даты 1911-1926 гг . Личные дела работников железных дорог .Дело не оцифровано .

#153198Vasi Vasi

Я мог бы посмотреть но до 20 буду в отпуске

#153327Viktar

Список оцифрованных дел.xls 28.01.2025 обновили на сайте НИАБ

🔥7👍1
ОтветЛилияДобавилось 110 строчек. Все строчки — это дела из фонда 2254 опись 2
#153336Arbores

НИАБ Ф.2254 О.2 Дирекция народных училищ Могилевской губернии г. Могилев 1804-1863 Дирекция народных училищ Витебской и Могилевской губерний г. Витебск 1863-1866 Дирекция народных училищ Могилевской губернии г. Могилев 1866-1918 https://drive.google.com/file/d/1-K97mPFg-wwVqw0s4ouFs2hIl09l5hIc/view Интересный выбор документов для сканирования, не иначе как были заинтересованные лица в этом регионе🥸

👍1